niedziela, 02 kwiecień 2023

Wybory władz Komisji Międzyzakładowej OM NSZZ „Solidarność” POiW w Białymstoku

20 marca 2023 roku odbył się Zjazd Delegatów OM NSZZ „Solidarność” POiW w Białymstoku.

Delegaci dokonali wyboru władz na kolejną kadencję. Przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej OM NSZZ „Solidarność” POiW w Białymstokuna, została ponownie wybrana

AGNIESZKA MAŁGORZATA RZESZEWSKA

Gratulujemy! Życzymy owocnej i skutecznej pracy związkowej.

 

/pełny skład władz Komisji Międzyzakładowej OM NSZZ „Solidarność” POiW w Białymstoku w zakładce WŁADZE/

 

 

2 kwietnia w Warszawie w 18. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II przejdzie Marsz Papieski. Jesteśmy mu to winni!

W niedzielę 2 kwietnia minie 18 lat od śmierci Jana Pawła II. „Nasz papież” – mówiliśmy o człowieku, który przez niemal trzy dekady był dla nas liderem walki o wolną Polskę, o wartości, które pragniemy ocalić.  
 
Uczył nas wiary, miłości i szacunku do każdego życia, do siebie nawzajem, do braci ludzkich i tych „braci mniejszych”, do przyrody, do ziemi ojczystej. Uczył nas czym jest wolność i jak trzeba jej bronić. Słuchaliśmy tej nauki uważnie. Byliśmy wtedy razem, bardziej niż kiedykolwiek. Byliśmy wspólnotą. Jego słowa pozwalały nam zobaczyć wyraźniej siebie i drugiego człowieka. Lepiej poznać. Może nawet pokochać. Bardzo go dzisiaj brakuje. Świat nie stał się lepszy - piszą organizatorzy.
 
I Marsz Papieski 
 
Na pomysł zorganizowania marszu wpadła Małgorzata Żaryn, autorka książek i publikacji historycznych, dziennikarka. Współorganizatorką wydarzenia jest Barbara Konarska. 
 
2 kwietnia ulicami Warszawy przejdzie I Marsz Papieski. Uczestnicy spotkają się o godz. 11.30 pod Krzyżem Papieskim na Placu Piłsudskiego, skąd przejdą pod bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela przy ul. Świętojańskiej 8, gdzie o godz. 12.30 zostanie odprawiona msza św.
 
Stańmy w obronie Jego pamięci. Podziękujmy wielkiemu Polakowi za pozostawioną kolejnym pokoleniom schedę miłości i wiary. Przejdźmy w Marszu Dziękczynnym do archikatedry św. Jana na Starym Mieście, gdzie o godz. 12.30 rozpocznie się Msza dedykowana świętemu Janowi Pawłowi II w 18. rocznicę jego odejścia do domu Ojca - zachęcają do wzięcia udziału organizatorzy.
 
Zgromadzenie jest inicjatywą spontaniczną, społeczną, otwartą dla wszystkich, których zwyczajem jest dziękować za dobro. A takim dobrem dla nas wszystkich był właśnie nasz papież. 
 
„Trzeba pamiętać o nieustannej wdzięczności za ten dar, jakim dla człowieka jest drugi człowiek”.
 
Więcej o wydarzeniu na www.marszpapieski.pl
 
kk

Atak na JPII

Atak na JPII to szersza akcja skierowana przeciwko Katolikom w Polsce

Posiedzenie Komisji Krajowej NSZZ "S" w Spale, 7 marca 2023

– Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” wyraża oburzenie brutalnym atakiem na osobę Św. Jana Pawła II i wyraża stanowczy protest przeciwko zorganizowanej akcji szkalowania Jego dobrego imienia. Nie ulega wątpliwości, że jest to element szerszej akcji skierowanej przeciwko Katolikom w Polsce – przyjęła w drugim dniu obrad w Spale Komisja Krajowa.

Członkowie Komisji przypomnieli jakie znaczenie dla powstania „Solidarności” i odzyskania niepodległości miała osoba papieża Polaka.

- Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że powstanie NSZZ „Solidarność”, a w jej konsekwencji odzyskanie niepodległości, Polska zawdzięcza wyborowi charyzmatycznego kardynała Karola Wojtyły na tron papieski, który swoją postawą, działalnością oraz nauczaniem stworzył ku temu podstawy.

Jednocześnie przypominają, że podstawy oskarżeń są wątpliwe, cze potwierdzeniem jest m.in. wnikliwy proces kanonizacyjny, który bez najmniejszych wątpliwości wykazał świętość Jana Pawła II.

- Tym bardziej trudno zrozumieć dlaczego tej brutalnej napaści opartej na wątpliwych podstawach dopuszczają się osoby korzystające z wolności, którą w ogromnej mierze dzięki Niemu wywalczyliśmy – czytamy w stanowisku.

Komisja Krajowa wezwała do natychmiastowego zaprzestania tej – jak to ujęto w stanowisku - ohydnej napaści. Jednocześnie zażądała publicznego przeproszenia Katolików, przez osoby które dopuściły się tego ataku.

 

test

Regionalna Sekcja Oświaty i Wychowania
NSZZ „Solidarność” w Białymstoku

Suraska 1/1
15-093 Białystok

tel. 857 423 249, 857 489 282

test