sobota, 18 maj 2024

Pielgrzymka na Jasną Górę - 2023

 W dniach 1 – 3 lipca 2023 roku wybraliśmy się pięćdziesięcioosobową grupą na 86  Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli na Jasną Górę do Częstochowy. Tradycyjnie połączyliśmy ją ze zwiedzaniem.

Program był bardzo napięty i obszerny.
Wpadliśmy na jeden dzień to Tomaszowa Mazowieckiego. Tu podziwialiśmy Skansen rzeki Pilicy, Niebieskie źródła i Groty Nagórzyckie.

Wieczór 1 lipca i w niedzielę 2 lipca spędziliśmy w Częstochowie. W Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej, przedstawiliśmy przywiezione intencje i oddaliśmy się w skupieniu modlitwie.

Naszym przewodnikiem duchowym był  ksiądz Sebastian  Barwiejuk. Modlił się z nami podczas mszy na Jasnej Górze i w czasie jazdy autokarem.
Kolejnym miejscem pobytu był Jędrzejów. Zwiedziliśmy fantastyczne Muzeum im. Przypkowskich oraz Klasztor Cystersów. Wieczór upłynął nam na biesiadzie przy ognisku w Mąchocicach Kapitulnych w ośrodku "Ameliówka".

Następnego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy do Sandomierza, a następnie do kopalni Krzemionki Opatowskiej. Zeszliśmy po krętych schodach do nieczynnej od czterech tysięcy lat kopalni. Podziwialiśmy zatopione w piaskowcu czarne kamienie pasiastego krzemienia.

Nasz pobyt na Jasnej Górze, wspólne spotkanie modlitewne, wrażenia z odwiedzanych miejsc  pozwalają na określenie naszego wyjazdu jako bardzo, bardzo udany.
Mamy nadzieję na koleją pielgrzymkę w przyszłym roku.

" target="_blank">Relacja foto

Drukuj E-mail


test

Regionalna Sekcja Oświaty i Wychowania
NSZZ „Solidarność” w Białymstoku

Suraska 1/1
15-093 Białystok

tel. 857 423 249, 857 489 282

test